Slovenské slávnosti sú multižánrový festival, festival neopakovateľnej zábavy a tradičného jedla, ktorý je programovo zameraný na všetky vekové kategórie. Návštevníci slávností si každý rok počas 2 až 4 dní môžu vychutnať pestrú ponuku koncertov, folklórnych vystúpení, tanca, nefalšovanej tradičnej kuchyne, remeselné trhy, tvorivé dielne, diskusie a rôzne neformálne stretnutia.

Jedinečný zážitok, kde sa to najlepšie z dneška stretáva s minulosťou

Cieľom festivalu ako takého je združovať ľudí, ktorí si radi vyjdú za zábavou, kultúrou a tradíciami, ktorí aspoň na chvíľu radi ujdú pred ruchom mesta a doprajú si oddych vo forme neopakovaľných zážitkov za primerané vstupné. Sme priestorom na stretnutie sa pre všetky generácie, vekové kategórie, ako aj pre rodiny s deťmi. Podujatie je primárne zamerané na prezentáciu Slovenskej folklórnej scény, ale v programovej ponuke nebude núdza ani o skvelé kapely a spevákov / interpretov našej súčasnej populárnej hudby.

obrazok ciele slovenskych slavnosti - festival zabavy

Festival je rovnako podujatím zdravého životného štýlu, ide tu o pomyslené prepojenie zábavy a jedla. Ponuky jedál z tradičnej slovenskej kuchyne návštevníkom pripomenú spôsob obživy našich predkov. Pestré gurmánske špeciality budú pripravované výhradne z kvalitných slovenských surovín, výrobkov s prihliadnutím na zdravú výživu.

Okrem kultúrnych a gurmánskych zážitkov, rodinnej atmosféry i ľudových tradícií tu návštevníci spoznajú nových nových priateľov, či stretnú svojich známych. Slávnosti pripravujeme dôsledne, s tou najväčšou starostlivosťou o návštevníkov. Naším želaním je, aby sa tu všetci cítili pohodlne, aby sa kultúrne vyžili, zabavili, oddýchli si v príjemnej atmosfére spolu so svojimi priateľmi. Veríme, že spokojnosť návštevníkov a vysoká návštevnosť budú meradlom úrovne slávností.

Bohatý sprievodný program na celý deň

Každý si nájde to svoje, počas dňa zažijete napr. aj:
- detský kútik s tvorivými dielňami (divadielko, čítanie z kníh, rozprávky, maľovanie na tvár, aktivity detského kútika)
- autogramiády známych osobností
- ukážky tradičných remesiel
- tradičná zabíjačka spojená s ochutnávkami čerstvých výrobkov
- bohaté zábavné, zážitkové, náučné hry a súťaže
- rodinné športové hry
- sprievodný program pre dospelých, zaujímavé zážitkové prednášky a workshopy, rôzne merania a diagnostika zdravia
- bohatá ponuka tovarov a služieb vystavovateľov, biopotraviny a domáce potraviny
- zber použitých olejov, elektroniky na ďalšiu recykláciu
- razenie mince pre šťastie a iné

Ďakujeme za pozornosť!